MDA5, Human, Control Peptide (Melanoma Differentiation-Associated Protein 5, Interferon-Induced with Helicase C Domain Protein 1, IFIH1)
- Bilder: 0
- Applikation: 1
| Artikelnummer: | USB-M2772-75A |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | WB |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 50 ug |
| Preise anzeigen | |
MDA5, CT, Human, Control Peptide (Melanoma Differentiation-Associated Protein 5, Interferon-Induced with Helicase C Domain Protein 1, IFIH1)
- Bilder: 0
- Applikation: 1
| Artikelnummer: | USB-M2772-76A |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | WB |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 50 ug |
| Preise anzeigen | |
MNDA 1-407aa, Recombinant Human, His-Tag (Myeloid Cell Nuclear Differentiation Antigen)
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-M2805 |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 100 ug |
| Preise anzeigen | |
MED4, Recombinant, Human (Mediator of RNA Polymerase II Transcription Subunit 4, Mediator Complex Subunit 4, Activator-recruited Cofactor 36kD Component, ARC36, DRIP36, FLJ10956, HSPC126, RP11-90M2.2, TRAP/SMCC/PC2 Subunit p36 Sub
- Bilder: 0
- Applikation: 1
| Artikelnummer: | USB-M2847-58 |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | WB |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 100 ug |
| Preise anzeigen | |
Mefenamic Acyl-b-D-glucuronide (6-[2-(2,3-Dimethyl-phenylamino]-benzoyloxy]-3,4,5-trihydroxy-tetrahydro-pyran-2-carboxylic Acid), CAS [[102623-18-7]]
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-M2860-55G |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 500 ug |
| Preise anzeigen | |
MEK1 (K97R), Recombinant, Human (MAPK/ERK Kinase 1, MEK 1, Dual Specificity Mitogen-Activated Protein Kinase Kinase 1, MAP Kinase Kinase 1, MAP2K1, MAPKK 1, MKK1, PRKMK1, ERK Activator Kinase 1)
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-M2865-06J |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 100 ug |
| Preise anzeigen | |
MEK1 Inhibitor (PD98059, 2-amino-3-methoxyflavone), CAS [[167869-21-8]]
- Bilder: 0
- Applikation: 1
| Artikelnummer: | USB-M2865-17A |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | WB |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 1.5 mg, 5 mg |
| Preise anzeigen | |
MEK1 Inhibitor (PD98059, 2-amino-3- methoxyflavone), CAS [[167869-21-8]]
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-M2865-17B |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 5 mg |
| Preise anzeigen | |
MEK1 Inhibitor (PD98059, 2-amino-3-methoxyflavone), CAS [[167869-21-8]]
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-M2865-17C |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 5 mg |
| Preise anzeigen | |
MEK1, 2 Inhibitor (U0126), CAS [[109511-58-2]]
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-M2865-50A |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 25 mg, 50 mg, 100 mg |
| Preise anzeigen | |
