Chk1, Chk2 Substrate Peptide (Chktide, CHEK1, CHEK2, Cell Cycle Checkpoint Kinase 1,2, Rad 53)
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-C4200-15E |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 1 mg |
| Preise anzeigen | |
Chk1 Substrate Peptide, phosphorylated (Ser) (Chktide) (CHEK1, Cell Cycle Checkpoint Kinase) (Biotin)
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-C4200-16A |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 1 mg |
| Preise anzeigen | |
Chk2, Human, Recombinant, NT, GST-His-Tag (Checkpoint Kinase 2, Rad 53)
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-C4201-02 |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 10 ug |
| Preise anzeigen | |
Chk2, NT, Blocking Peptide (Checkpoint Kinase 2, Rad 53)
- Bilder: 0
- Applikation: 2
| Artikelnummer: | USB-C4201-05P |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | ELISA, WB |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 50 ug |
| Preise anzeigen | |
Chk2, active, Recombinant, Human (Checkpoint Kinase 2, Rad 53)
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-C4201-15B |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 10 ug |
| Preise anzeigen | |
Chlamydia trachomatis LGV Type 2, Elementary bodies (EB)
- Bilder: 0
- Applikation: 1
| Artikelnummer: | USB-C4250-24 |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | ELISA |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 1 ml |
| Preise anzeigen | |
Chlamydia pneumoniae (TWAR Strain)
- Bilder: 0
- Applikation: 2
| Artikelnummer: | USB-C4250-28 |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | ELISA, WB |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 500 ul |
| Preise anzeigen | |
4-(Chlorosulfonyl)-7-fluoro-2,1,3-benzoxadiazole (CBD-F)
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-C4258-85 |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 50 mg |
| Preise anzeigen | |
Chloride Intracellular Channel Protein 1, aa1-241, Recombinant, Human (CLIC1, Chloride channel ABP, G6, hRNCC, NCC27, Nuclear chloride ion channel 27, p64CLCP, Regulatory nuclear chloride ion channel protein)
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-C4363-09 |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 100 ug |
| Preise anzeigen | |
Chloro 2-Acetamido-2-deoxy-3,4,6-tri-O-acetyl-alpha-D-glucopyranose, CAS [[3068-34-6]]
- Bilder: 0
- Applikation: 0
| Artikelnummer: | USB-C4975 |
| Hersteller: | US Biological |
| Applikation: | - |
| Kategorie: | Molekularbiologie |
| Menge: | 1 g, 5 g |
| Preise anzeigen | |
