GPRC6A Rabbit pAb, Unconjugated
Artikelnummer:
ABB-A8525
- Bilder (1)
| Artikelname: | GPRC6A Rabbit pAb, Unconjugated |
| Artikelnummer: | ABB-A8525 |
| Hersteller Artikelnummer: | A8525 |
| Alternativnummer: | ABB-A8525-100UL,ABB-A8525-20UL,ABB-A8525-500UL,ABB-A8525-1000UL |
| Hersteller: | ABclonal |
| Wirt: | Rabbit |
| Kategorie: | Antikörper |
| Applikation: | ELISA, WB |
| Spezies Reaktivität: | Human |
| Immunogen: | Recombinant protein (or fragment).This information is considered to be commercially sensitive. |
| Konjugation: | Unconjugated |
| Alternative Synonym: | GPCR, bA86F4.3, GPRC6A |
| Members of family C of the G protein-coupled receptor (GPCR) superfamily, such as GPRC6A, are characterized by an evolutionarily conserved amino acid-sensing motif linked to an intramembranous 7-transmembrane loop region. Several members of GPCR family C, including GPRC6A, also have a long N-terminal domain (summary by Pi et al., 2005 [PubMed 16199532]). |
| Klonalität: | Polyclonal |
| Molekulargewicht: | 105kDa |
| NCBI: | 222545 |
| UniProt: | Q5T6X5 |
| Reinheit: | Affinity purification |
| Sequenz: | IASDNWSTATKITTIPNVKKIGKVVGFAFRRGNISSFHSFLQNLHLLPSDSHKLLHEYAMHLSACAYVKDTDLSQCIFNHSQRTLAYKANKAIERNFVMRNDFLWDYAEPGLIHSIQLAVFALGYAIRDLCQARDCQNPNAFQPWELLGVLKNVTFTDGWNSFHFDAHGDLNTGYDVVLWKEINGHMTVTKMAEYDLQNDVFIIPDQETKNEFRNLKQIQSKCSKECSPGQMKKTTRSQHICCYECQNCPENHYT |
| Target-Kategorie: | GPRC6A |
| Antibody Type: | Primary Antibody |
| Application Verdünnung: | WB,1:500 - 1:1000|ELISA,Recommended starting concentration is 1 µg/mL. Please optimize the concentration based on your specific assay requirements. |
| Anwendungsbeschreibung: | Cross-Reactivity: Human,Mouse,Rat, ResearchArea: G protein signaling,G-Protein-Coupled ReceptorsGPCR,Neuroscience. |

