Carboxy terminus of HSP70 interacting protein, 1-303 aa, Recombinant Human (CHIP, STUB1, HSPABP2, NY-CO-7, SDCCAG7, UBOX1)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-C4125-03D |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 100 ug |
| Show Prices | |
Chitin (Poly-(b1-4)-N-acetyl-glucosamine), CAS [[1398-61-4]]
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-C4150-10 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 100 g, 250 g, 500 g, 1 Kg |
| Show Prices | |
Chitinase, Trichoderma viride (Chitodextrinase, N-acetyl-beta-glucosaminidase), CAS [[9001-06-3]]
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-C4154-20A |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 25 u |
| Show Prices | |
Chitinase, Streptomyces griseus (Chitodextrinase, Poly(1,4-beta-[2-acetamido-2-deoxy-D-glucoside]) glycanohydrolase)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-C4154-20B |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 25 U |
| Show Prices | |
Chitobiose Octaacetate
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-C4160 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 100 mg |
| Show Prices | |
Chk1 Substrate Peptide (CHKtide, CHEK1, Cell Cycle Checkpoint Kinase)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-C4200 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
Chk1, active, Recombinant, Human (CHEK1, Cell Cycle Checkpoint Kinase)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-C4200-10D |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 10 ug |
| Show Prices | |
Chk1 Substrate Peptide (Chktide) (CHEK1, Cell Cycle Checkpoint Kinase) (Biotin)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-C4200-15A |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
Chk1 Substrate Peptide (Chktide) (CHEK1, Cell Cycle Checkpoint Kinase)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-C4200-15C |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
Chk1 Substrate Peptide, phosphorylated (Ser) (Chktide) (CHEK1, Cell Cycle Checkpoint Kinase) (Biotin)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-C4200-15D |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
