JAK1, Blocking Peptide (Janus Kinase 1)
- Images: 0
- Applications: 1
| Biozol Catalog Number: | USB-J0900-03B |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | IHC |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 100 ug |
| Show Prices | |
JAK1, Control Peptide (Janus Kinase 1)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-J0900-07A |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
JAK2, Control Peptide (Janus Kinase 2)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-J0901-03A |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
JAK2, Recombinant, Human, N-terminal GST-Tag (Janus Kinase 2)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-J0901-07 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 10 ug |
| Show Prices | |
JAK3, Control Peptide (Janus Kinase 3, EC 2.7.10.2, JAKL, Leukocyte Janus Kinase, LJAK)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-J0902-07 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
Jak3, N-terminal GST-Tag, Recombinant, Human (Janus Kinase 3, EC 2.7.10.2, JAKL, Leukocyte Janus Kinase, LJAK)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-J0902-16 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 10 ug |
| Show Prices | |
JKC-301
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-J1300 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
JNK, phosphorylated (T183/Y185, T221-Y223) Immunizing Peptide (Jun Kinase)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-J2499-20 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
JNK, phosphorylated (pT183, pY185, pT221, pY223) (Stress Activated Protein Kinase, Jun Kinase)
- Images: 0
- Applications: 1
| Biozol Catalog Number: | USB-J2499-30A |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | WB |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
JNK1, active, Recombinant, Mouse (c-Jun N-terminal Kinase 1, JNK, AI849689, Mitogen-activated Protein Kinase 8, MAP Kinase 8, MAPK 8, Mapk8, Prkm8, SAPK1, Stress-activated Protein Kinase JNK1)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-J2499-94 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 10 ug |
| Show Prices | |
