NFkB p52, Control Peptide (Nuclear Factor kappa B)
- Images: 0
- Applications: 1
| Biozol Catalog Number: | USB-N2301-61 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | ELISA |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 50 ug |
| Show Prices | |
NFkB, p65, CT, Control Peptide (NF-kB, Nuclear Factor kappa B, RelA)
- Images: 0
- Applications: 4
| Biozol Catalog Number: | USB-N2302-02A |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | ELISA, IHC, IP, WB |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 50 ug |
| Show Prices | |
NFkB, p65, NT, Control Peptide (NF-kB, Nuclear Factor kappa B, RelA)
- Images: 0
- Applications: 4
| Biozol Catalog Number: | USB-N2302-05A |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | ELISA, IHC, IP, WB |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 50 ug |
| Show Prices | |
NFkB, p65, Non-phosphorylated, Control Peptide (NF-kB, Nuclear Factor kappa B, RelA)
- Images: 0
- Applications: 1
| Biozol Catalog Number: | USB-N2302-06 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | ELISA |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
NFkB, p65, Non-phosphorylated, Control Peptide (NF-kB, Nuclear Factor kappa B, RelA)
- Images: 0
- Applications: 1
| Biozol Catalog Number: | USB-N2302-07 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | ELISA |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
NFkB, p65, phosphorylated (Ser276), Control Peptide (NF-kB, Nuclear Factor kappa B, RelA)
- Images: 0
- Applications: 1
| Biozol Catalog Number: | USB-N2303-04 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | ELISA |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 1 mg |
| Show Prices | |
NFkB, c-Rel, Control Peptide (NF-kB, Nuclear Factor kappa B)
- Images: 0
- Applications: 1
| Biozol Catalog Number: | USB-N2303-10J |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | ELISA |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 50 ug |
| Show Prices | |
NFkB, Consensus Oligonucleotide (NF-kB, Nuclear Factor kappa B)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-N2304 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 500 ng |
| Show Prices | |
NF-kappaB p65 Blocking Peptide
- Images: 0
- Applications: 1
| Biozol Catalog Number: | USB-N23042 |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | IHC |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 100 ug |
| Show Prices | |
NFKBIA, Recombinant, Human, aa1-317, His-Tag (NF-kappa-B Inhibitor alpha, I-kappa-B-alpha, IkappaBalpha, IkB-alpha, Major Histocompatibility Complex Enhancer-binding Protein MAD3, NFKBI, MAD3, IKBA)
- Images: 0
- Applications: 0
| Biozol Catalog Number: | USB-N2306-61A |
| Manufacturer: | US Biological |
| Application: | - |
| Category: | Molekularbiologie |
| Size: | 50 ug, 250 ug |
| Show Prices | |
